אדריכלות בית פרטי בבצרה // רומנטיקה מודרנית במושב

אדריכלות בית פרטי בן שלוש קומות במושב בני ציון, מטבח בהיר עם שולחן עץ במרכזו, שטיחים פרסיים על רצפת פרקט ועצי זית בגינה; בית בעיצוב איטלקי אותנטי, בית חמים ונעים אבל גם מינימליסטי ובעל קווים נקיים.

================

אדריכלות הבית: בית פרטי בשטח של 300 מ”ר הבנוי על שטח של חצי דונם במושב בני ציון. הבית נבנה לפני כשנתיים וחצי והוא בן שלוש קומות: קומת כניסה, קומת מגורים ומרתף.

תכנון ועיצוב פנים הקומה הראשונה: מבואה, סלון, מטבח, פינת אוכל, פינת טלוויזיה ושירותי אורחים.

תכנון ועיצוב פנים הקומה השנייה: חמישה חדרי שינה, פינת מחשב, שלושה חדרי רחצה וחדר שירות גדול. במרתף: משרד וחדר קולנוע ביתי ענק.

משך הבנייה: כשנה וחצי.

עלות הבנייה: מוערכת בכ-2,500 דולר למ”ר. הנגרות עלתה כ-500 אלף שקל.

החזון: רציתי בית מודרני ואילו בן זוגי ביקש אופי כפרי יותר. לכן התפשרתי על הסגנון והכנסתי אלמנטים של עץ ואבן שמעניקים יותר חום לבית. אין לבית קו עיצובי אחד אלא ערבוב של סגנונות.

עיצוב פנים גם פונקציונאלי, גם אסתטי, עיצוב פנים הבית הוא מינימליסטי ומהווה שילוב בין מודרני לרומנטי. מצד אחד, יש לו תוכנן אדריכלות בקווים מאוד נקיים כמו בסגנון מודרני ועיצובו אינו עמוס אלא קליל מאוד. מצד שני, יש חומרים רומנטיים וחמימים. מלבד העץ והאבן, החלונות הם בלגיים ואינם עשויים אלומיניום כמו בבתים מודרניים. התחושה היא של פשטות נקייה ונעימה.

תכנון ועיצוב קומת הכניסה: המבואה פתוחה. בכניסה לבית יש דלת בלגית ששורטטה על ידי. בחרתי בדלת שחלקה ברזל וחלקה זכוכית חלבית כדי שהאור יחדור דרכה. הפונקציונאליות הזו מחזקת את האסתטיקה שבה.

בקרבת המבואה יש מסדרון שבו ארון נעליים ומעילים, המוביל לשרותי אורחים מוצנעים.

עיצוב הסלון: הבסיס הוא שילוב של צבעים שקטים עם אלמנטים צבעוניים כמו כורסה כתומה מעור. הקירות צבועים בגווני לבן וקרם. על הרצפה ישנם שטיחים פרסיים שמעניקים חום לחלל, ובמרכז ספה לבנה מפשתן לבן (לא מעור, כי בארץ מאוד חם).

החלל נראה מודרני אבל יש בו אלמנטים עתיקים כמו השטיח למשל. זה הקונטרסט.

עיצוב המטבח: אנחנו מארחים הרבה, אבל לא אוהבים לבשל מראש; הבישול הוא חלק מהאירוח. לכן תכננתי את המטבח כך שיהיה פתוח בחלקו לסלון. המטבח בנוי בצורת ח’ ובמרכזו יש שולחן רחב. יש גם מזווה גדול ומשטח עבודה רחב, עשוי משיש קיסר לבן שבו כיור וכיריים. את המטבח צבענו בגווני קרם ולבן.

תכנון ועיצוב פנים חדר טלוויזיה: ממוקם מאחורי המטבח ומופרד ממנו באמצעות קיר דו צדדי, שמצידו האחד מסך LCD וארונות אחסון למדיה ומצידו השני ארון כלים רחב ידיים.

תכנון ועיצוב פנים שירותי אורחים: תכננתי אותם כך שיהיה ניצול מקסימלי של השטח. סמוך לאסלה היה רווח של 30 ס”מ מהקיר, וניצלתי אותם כדי לתלות מדפים לנייר טואלט. זה גם פרקטי וגם נעים לעין.

שידות אדומות בחדר השינה, ארון ירוק באמבטיה

תכנון ועיצוב פנים סוויטת הורים: מאחר שהיה לנו צורך להכניס לקומה אחת ארבעה חדרי שינה לילדים וסוויטת הורים, נאלצנו להתפשר על גודל הסוויטה. החלל של חדר השינה מאוד בהיר, אך הוספתי אלמנטים אדומים כדי להפוך אותו לחמים יותר; יש שם שתי שידות אדומות שאני תכננתי ויוצרו על די נגר, ושטיח פרסי אדום.

הצבע האדום מדגיש את הקשר ביניהם לבין החלונות ולתמונה שמעל המיטה. המיטה היא של חברת קסינה האיטלקית.

בחדר הרחצה שלנו שמתי ארון ירוק מעץ פורניר. בחרתי בירוק פשוט משום שזה צבע שאני מאוד אוהבת.

תכנון ועיצוב פנים חדרי הילדים: לילדים יש ארבעה חדרי שינה וחדר רחצה אחד שבו אמבטיה. בכל החדרים יוצרו בהזמנה מיוחדת ארונות הבגדים, השידות ושולחנות הכתיבה.

תכנון ועיצוב פנים קומת המרתף: חלל פתוח ענק שהוא המשרד הביתי שלי. במשרד ישנה יחידת ישיבה מודולארית מודרנית לצפייה בטלוויזיה.

תכנון ועיצוב הגינה: יש בה שילוב של צמחיית הארץ – שני עצי זית ועצי פרי נוספים. כל אבני המדרך בגינה עשויים בזלת, מה שמעניק תחושה של סגנון מודרני. בכניסה לגינה יש שימוש בעץ, ושביל עשוי דק שנותן חמימות לבית.

דבר האדריכלית ומעצבת הפנים: כדאי להשקיע בבניה ירוקה וטכנולוגיה חדישה: השקעה בחשמל חכם, חימום תת ריצפתי ואיטום חלונות. אין ספק ששלב הכניסה לבית הוא השלב המהנה ביותר.

טיפ מפי האדריכלית: מה שלא עושים במהלך הבניה או השיפוץ, לא עושים בשלב מאוחר יותר. רציתי להכניס קמין ולא עשיתי זאת, ועכשיו אני מתחרטת.

פריטים אהובים על האדריכלית: השטיח בחדר המגורים, השולחן בסלון של B&B ומערכת הישיבה במרתף של rochebobois.

סמטת קורנית, בני ציון